[X3 XTM] Skrypt Salvage Claim Software i Bail Signal Extension.

Forum do dyskusji o x-grach i problemach technicznych

Moderators: Alan Phipps, Moderatorzy polskiego forum

User avatar
Yacek
Posts: 3157
Joined: Wed, 18. Jul 07, 11:44
x3tc

[X3 XTM] Skrypt Salvage Claim Software i Bail Signal Extension.

Post by Yacek » Sun, 16. Mar 08, 18:31

Od jakiegoś czasu oba skrypty cieszą się coraz większą popularnością, a równocześnie sprawiają pewne problemy. Rozwiązanie tych problemów jest opisane na forum, ale w różnych tematach i nie każdemu chce się, lub wie gdzie tego szukać. Dlatego postanowiłem w jednym temacie skomasować całą wiedzę o obu skryptach, tak aby każdy mógł łatwo się z nimi zapoznać, zainstalować i skonfigurować.

Uwagi początkowe: oba skrypty działają zarówno w czystym X3, jak i z modem XTM. Można instalować tylko jeden ze skryptów, ale dopiero instalacja obu daje pełną satysfakcję.
Skrypt SCS służy tylko do przejmowania statków bez pilotów.
Skrypt BSE odpowiada za częstsze porzucanie statków przez pilotów, w tym również statków większych niż M3. Jak często i w jakim stanie będą porzucane statki zależy od konfiguracji skryptu, którą możemy zmieniać.

Skrypt Salvage Claim Software w skrócie SCS:
Skrypt jest do pobrania w linku pod nazwą.
/Edit
Jest dostępne do nie go spolszczenie link do pobieralni Mamuta.

Instalacja: skrypt instalujemy przy pomocy Plugin Manager - Installer Cycrow-a. Pełna nazwa skryptu to SalvageClaimSoftware-V1.05-29.06.2006.spk
Po instalacji skryptu, ściągamy spolszczenie wypakowujemy i wystarczy przekopiować plik spolszczenia (487533.xml) do podkatalogu "t".

Działanie skryptu: po instalacji skryptu, dostępne jest w DOK-ach zaopatrzeniowych Teledian urządzenie o nazwie Salvage Claim Software. Koszt urządzenia: 6 399 240 kr. Po zakupie urządzenia w rozkazach statku, który ma w ładowni to urządzenia, pojawia się pozycja "Pirackie", a w niej "Zgarnij statek". Można również w "Opcjach-sterowanie-interfejs" przypisać sobie klawisz do skryptu. Wtedy jeśli mamy statek bez pilota wybrany jako cel i jesteśmy w odpowiedniej odległości od niego to po naciśnięciu wybranego przez nas klawisza przejmujemy ten statek.
Ogólnie działanie skryptu jest takie samo jak "Wirusa włamań systemowych", różnice to:
1. Można przejmować statki z większej odległości (max 5 km).
2. Urządzenie jest legalne, nie musimy obawiać się skanowania policji i nie musimy kupować Antyskanera (SS_WARE_NEW_2).

Skrypt Bail Signal Extension w skrócie BSE.
Skrypt jest do pobrania w linku pod nazwą. Spolszczenie jest dostępne na Mamucie .
Po ściągnięciu skryptu wypakowujemy plik BSE2.1.zip i otrzymujemy dwa katalogi "script" i "t" oraz plik BSE2.1.spk

Instalacja skryptu: są dwie metody instalacji, albo poprzez Plugin Manager - Installer Cycrow-a. Wtedy podajemy do instalacji plik BSE2.1.spk lub poprzez ręczne przekopiowanie plików z katalogów "script" i "t" do odpowiednich, analogicznych podkatalogów w katalogu gry.
Instalacja spolszczenia polega na rozpakowaniu pliku BSE2.1_PL.zip i przekopiowaniu dwóch plików (488893.xml i 487420.xml) do podkatalogu "t" w katalogu gry.

Konfiguracja skryptu BSE: w "Opcjach-sterowanie-interfejs" szukamy nazwy skryptu i przypisujemy mu jakiś klawisz. Następnie w grze, najlepiej będąc w przestrzeni, naciskamy ten klawisz. Otrzymujemy wiadomość, kiedy ją odbierzemy mamy okno konfiguracji skryptu. Pierwsze co polecam zmienić to opuszczanie dużych statków, druga pozycja od góry, zmienić na ON.
Pozostałe dwie opcje godne uwagi to "Tempo opuszczania" i "Poziom uszkodzeń". Sposób konfiguracji tych opcji:
Wybieramy "Tempo opuszczania" i potwierdzamy, dostajemy kolejną wiadomość i mamy w niej kilka opcji procentowych do wyboru, na samym dole jest też "Własne". Wchodzimy we "Własne" i w następnym oknie mamy przyciski z cyframi od 1 do 0 i najważniejsze przycisk "Enter".
Przy pomocy strzałek podświetlamy np. "1" i enter na klawiaturze, potem podświetlamy "0" i enter, znów "0" i znów enter. A na końcu podświetlamy "Enter" i enter.

Analogicznie postępujemy w "Uszkodzenia wyposażenia".

//EDIT: Po ponownym kliknięciu na przycisk przełącznika opuszczania dużych statków otwiera się okno z konfiguracją. Mamy możliwość skopiowania ustawień opuszczania z małych statków (mnie to jakoś nie działa) i ręczne ustawienie konfiguracji, czyli jak w przypadku małych statków możemy ręcznie ustawić "Tempo opuszczania" i "Poziom uszkodzeń"

Oczywiście wartości procentowe każdy ustawia sobie wg własnych upodobań. Można oczywiście na 100%, ale czy chcesz tracić czas na sprzątanie po sobie? :-)

Wszelkie pytania odnośnie działania, konfiguracji i problemów oby tych skryptów proszę pisać w tym temacie. Jeśli będę znał odpowiedź postaram się pomóc.
Last edited by Yacek on Thu, 19. Feb 09, 21:04, edited 6 times in total.
X3:AP 3.1+XRM 1.30d+MSP 1.7+LoCo 2.01+IR 2.0
Zapraszamy wszystkich chętnych na forum XUDB, gdzie znajdziesz FAQ, opisy skryptów, modów i fabuł, oraz Mamut HQ.
[ external image ]

Skrypty_PL
Posts: 8
Joined: Sat, 17. Feb 07, 17:06

Post by Skrypty_PL » Sun, 16. Mar 08, 19:56

Spolszczenie SCS gotowe i podłączone do tematu o spolszczeniach.

User avatar
Yacek
Posts: 3157
Joined: Wed, 18. Jul 07, 11:44
x3tc

Post by Yacek » Sun, 16. Mar 08, 21:02

Dziękuję tłumaczowi. Pierwszy post edytowałem i dodałem linka do spolszczenia SCS (no prawie linka).
X3:AP 3.1+XRM 1.30d+MSP 1.7+LoCo 2.01+IR 2.0
Zapraszamy wszystkich chętnych na forum XUDB, gdzie znajdziesz FAQ, opisy skryptów, modów i fabuł, oraz Mamut HQ.
[ external image ]

Gadom
Posts: 7
Joined: Sun, 16. Mar 08, 12:14

Post by Gadom » Sun, 16. Mar 08, 21:48

Super, dzięki wielkie :D

User avatar
LeWaR
Posts: 1472
Joined: Sat, 8. May 04, 16:33
x3tc

Post by LeWaR » Mon, 17. Mar 08, 10:32

Yacek: wywal ten przepis na 44->48 :)
Muszę wybadać z czym żre się bail signal. Mam nową instalkę i działa super.
Rozpocząłem nową grę i przeleciałem tylko z Herons Nebula do stoczni w Argon Prime, zrzuciłem mape do programu Scorpa i się zdziwiłem :)
kilkanaście M3 do wzięcia w całej galaktyce (L, Nova, Sokół). Wszystko na standardowych ustawieniach. Włączę Opuszczanie dużych statków i zobaczymy co będzie dalej :lol:

SCS nazwałem "Oprogramowaniem Zbieraczy Złomu" - chyba adekwatnie oddaje to co robi. Ew. poprawię nazwy komend na bardziej trafne.
Skrypty i spolszczenia do skryptów dla X3 Reunion, TC, Albion Prelude >> http://www.mamuthq.net.pl
C2Q 6600@2,4GHz | 8GB@1066MHz Ram | GForce GTX 460 1GB | Win7 64bit
XTC+XRM | Albion Prelude

User avatar
Yacek
Posts: 3157
Joined: Wed, 18. Jul 07, 11:44
x3tc

Post by Yacek » Mon, 17. Mar 08, 10:40

LeWaR:
1. Poprawiłem.
2. Na pewno gryzie się z misjami Gildii Najemników z obroną/atakiem sektora. Czy na nowej instalce X3 brałeś już taką misję? Jaki był efekt?
3. Nazwa jest OK :-) dokładnie to tak wygląda, zbierasz złom ile wlezie.
X3:AP 3.1+XRM 1.30d+MSP 1.7+LoCo 2.01+IR 2.0
Zapraszamy wszystkich chętnych na forum XUDB, gdzie znajdziesz FAQ, opisy skryptów, modów i fabuł, oraz Mamut HQ.
[ external image ]

User avatar
LeWaR
Posts: 1472
Joined: Sat, 8. May 04, 16:33
x3tc

Post by LeWaR » Mon, 17. Mar 08, 10:46

Gildi jeszcze nie instalowałem.
Mam teraz wrzucony soft do klonowania marines i przerabiania ich na cyborgów. Jak dotrę do domu to podam jaki, bo nie pamiętam, ale znalazłem na Scripts & Mods po angielskiemu...Spolszczenie już gotowe jakby co.... :)
Skrypty i spolszczenia do skryptów dla X3 Reunion, TC, Albion Prelude >> http://www.mamuthq.net.pl
C2Q 6600@2,4GHz | 8GB@1066MHz Ram | GForce GTX 460 1GB | Win7 64bit
XTC+XRM | Albion Prelude

User avatar
Yacek
Posts: 3157
Joined: Wed, 18. Jul 07, 11:44
x3tc

Post by Yacek » Mon, 17. Mar 08, 10:49

Ale instalacja BSE powoduje że Marines i OTAS HFC stają się zbędne.
X3:AP 3.1+XRM 1.30d+MSP 1.7+LoCo 2.01+IR 2.0
Zapraszamy wszystkich chętnych na forum XUDB, gdzie znajdziesz FAQ, opisy skryptów, modów i fabuł, oraz Mamut HQ.
[ external image ]

User avatar
LeWaR
Posts: 1472
Joined: Sat, 8. May 04, 16:33
x3tc

Post by LeWaR » Mon, 17. Mar 08, 10:50

Nadwyżki zawsze można sprzedać...
Skrypty i spolszczenia do skryptów dla X3 Reunion, TC, Albion Prelude >> http://www.mamuthq.net.pl
C2Q 6600@2,4GHz | 8GB@1066MHz Ram | GForce GTX 460 1GB | Win7 64bit
XTC+XRM | Albion Prelude

WoyTass
Posts: 400
Joined: Mon, 11. Dec 06, 13:30
x3tc

Post by WoyTass » Mon, 17. Mar 08, 13:46

To ja tradycyjnie swoje 5 groszy:

Do dwóch powyższych dołożył bym jeszcze jeden skrypt a mianowicie Jump Drive Kit. Wersja PL do pobrania stąd:

http://www.sendspace.com/file/d4q8m4

skrypt jest w wersji spk ( plik nazywa sjdk1.5_PL.spk) do instalacji przy pomocy Plugin Manager - Installer Cycrow-a. Działa z XTM - czystej X3 nie sprawdzałem.
Po zainstalowaniu skryptu w Cloudbase SW i Getsu Fune powstają Jumpdrive Kit Construction Facility czyli fabryki produkujące zestawy napędu skokowego. Zestaw taki zawiera napęd skokowy i polecenia nawigacyjne a więc wszystko to, co jest potrzebne do ewakuacji przejętego statku.
Koszt zakupu zestawu to ok. 10 800 Cr. i dodatkowo 94 000 Cr. w momencie instalacji urządzenia. Na początku gry w obydwu fabrykach jest po 25 szt. zestawów, ponadto powinny być również w Świątyni Gonerów w CbSW (tu ich nie widziałem w sprzedaży) i Gonerskim Doku w Elysium of Light (tu co jakiś czas pojawia się 5-7 zestawów).
Zestaw można przerzucać do innych własnych statków za pomocą teleportu i instalować z konsoli poleceń (statku w którym chcemy zainstalować JDK), zwyczajowe, zainstaluj zestaw napędu skokowego.
I na koniec jeszcze jedno. Fabryki JDK są jednymi z niewielu w których można zarobić i to całkiem nieźle na sprzedaży większych ilości Nividium.

mcjanu
Posts: 81
Joined: Thu, 27. May 04, 08:49
x2

Post by mcjanu » Wed, 19. Mar 08, 15:33

Yacek wrote:Ale instalacja BSE powoduje że Marines i OTAS HFC stają się zbędne.
Tu bym sie nie zgodził. Biorąc pod uwagę fakt, że BSE pozwala przechwytywać statki w opłakanym stanie (o ile ktoś nie ustawi dużej łatwości przejmowania) to zarobek może być niewielki (Niszczyciel bez naprawy kosztuje zaledwie trochę ponad 2 mln) . Wykorzystując HCF tak jak tu opisałem na jednej misji kilerskiej mogę zarobić nawet ponad 30 mln. Wiec myślę, że nie należy tak pochopnie pozbywać się swoich marines... :D

User avatar
LeWaR
Posts: 1472
Joined: Sat, 8. May 04, 16:33
x3tc

Post by LeWaR » Wed, 19. Mar 08, 15:41

Znaczy maszyna klonująca przyda się??
Skrypty i spolszczenia do skryptów dla X3 Reunion, TC, Albion Prelude >> http://www.mamuthq.net.pl
C2Q 6600@2,4GHz | 8GB@1066MHz Ram | GForce GTX 460 1GB | Win7 64bit
XTC+XRM | Albion Prelude

User avatar
Yacek
Posts: 3157
Joined: Wed, 18. Jul 07, 11:44
x3tc

Post by Yacek » Wed, 19. Mar 08, 16:50

mcjanu wrote: Tu bym sie nie zgodził. Biorąc pod uwagę fakt, że BSE pozwala przechwytywać statki w opłakanym stanie (o ile ktoś nie ustawi dużej łatwości przejmowania) to zarobek może być niewielki (Niszczyciel bez naprawy kosztuje zaledwie trochę ponad 2 mln) .
A kto ci zabrania kupić u OTAS-ów Warsztat i włożyć go albo do HQ, albo do dużego statku np. ja mam w Galeonach Pirackich i naprawiać zdobyte statki przed sprzedażą. I to naprawiać za free.
X3:AP 3.1+XRM 1.30d+MSP 1.7+LoCo 2.01+IR 2.0
Zapraszamy wszystkich chętnych na forum XUDB, gdzie znajdziesz FAQ, opisy skryptów, modów i fabuł, oraz Mamut HQ.
[ external image ]

mcjanu
Posts: 81
Joined: Thu, 27. May 04, 08:49
x2

Post by mcjanu » Wed, 19. Mar 08, 18:22

Warsztat załatwia sprawę naprawiania małych statków (do M6). M2 nie zadokujesz do Galeona.

User avatar
LeWaR
Posts: 1472
Joined: Sat, 8. May 04, 16:33
x3tc

Post by LeWaR » Wed, 19. Mar 08, 18:27

M2 i M1 dokują do Doku zaopatrzeniowego?? Warsztat chyba da rade do doku....
Skrypty i spolszczenia do skryptów dla X3 Reunion, TC, Albion Prelude >> http://www.mamuthq.net.pl
C2Q 6600@2,4GHz | 8GB@1066MHz Ram | GForce GTX 460 1GB | Win7 64bit
XTC+XRM | Albion Prelude

mcjanu
Posts: 81
Joined: Thu, 27. May 04, 08:49
x2

Post by mcjanu » Wed, 19. Mar 08, 18:30

Tego nie próbowałem. Póki co naprawiam w HQ, ale to chyba kosztuje. Jak ktoś to wypróbuje niech da znać czy działa.

User avatar
El_Dar
Posts: 159
Joined: Thu, 8. Nov 07, 16:32

Post by El_Dar » Wed, 19. Mar 08, 20:46

Ziemski TL ma możliwość dokowania do dwóch M0 wiec no może załatwić tą kwestię
.................................................

User avatar
LeWaR
Posts: 1472
Joined: Sat, 8. May 04, 16:33
x3tc

Post by LeWaR » Wed, 19. Mar 08, 21:06

Dwa TL do jednego M0 czy dwa M0 do jednego TL bo nie łapię....
Skrypty i spolszczenia do skryptów dla X3 Reunion, TC, Albion Prelude >> http://www.mamuthq.net.pl
C2Q 6600@2,4GHz | 8GB@1066MHz Ram | GForce GTX 460 1GB | Win7 64bit
XTC+XRM | Albion Prelude

User avatar
Pavlo
Posts: 721
Joined: Thu, 6. May 04, 08:56
x3tc

Post by Pavlo » Wed, 19. Mar 08, 21:07

Czy BSE ma tez wpływ na wyskakiwanie pilotów atakowanych przez AI? Bo wyskakują aż miło... :)

Znalazłem fajne miejsce dla początkujących w XTM+BSE gdzie można zdobyć dużo free ships:
Spoiler
Show
W sektorze Company Pride przy północnej bramie jest baza piracka otoczona wieżami laserowymi. Wieże te ostrzeliwują wszystkich co wlatują i wylatują poprzez bramę (oprócz naszych statków :)). Wystarczy się tam pewien czas pokręcić i przejmować puste statki :D. Ostatnio wyskoczył koleś z Nemezisa i mam swoje M6 :D
X3 TC: 200 mln kr. Boreas, Deimos, Hyperion, Vidar, 2xSpringblossom, HCP, Centaur Naprawczy, 6 UT, 4 fabryki, kompleks alkoholowy :) i trochę drobnicy...

User avatar
LeWaR
Posts: 1472
Joined: Sat, 8. May 04, 16:33
x3tc

Post by LeWaR » Wed, 19. Mar 08, 21:17

Ja wczoraj skręciłem prawdziwą zadyme w Elenas Fortune:
z Presidenst Ends wlatują co jakis czas patrole Argońskie i Otasowskie a z Farnhams Legends do Split Fire lata pełno piratów. Podrażniłem piratów i wiałem w strone patroli argońskich. Ile sprzętu leżało to normalnie szczęka opada... Nawet Carrack się przyplętał. Latałem w Pogromcy i z wrażenia sejwa nie zrobiłem.... Rozjechali mnie... Aż mi żal d.. sciska...
Dziś poleciałem do Brennan's Triumph. Save. Lata Otasowski Reaper i kosi. Ja dobijam. Ustawiłem na 70% uszkodzeń bo zależy mi na statkach. Sporo jest. Musze potem wyłączyć BSE bo za dużo złomu jest....
Skrypty i spolszczenia do skryptów dla X3 Reunion, TC, Albion Prelude >> http://www.mamuthq.net.pl
C2Q 6600@2,4GHz | 8GB@1066MHz Ram | GForce GTX 460 1GB | Win7 64bit
XTC+XRM | Albion Prelude

Return to “Polskie / Polish X-Forum”