Problem z USB (Off topic)

Dyskusja na tematy nie powiązane z x-grami

Moderators: Alan Phipps, Moderatorzy polskiego forum

User avatar
DRACOOL
Posts: 611
Joined: Tue, 5. Apr 05, 17:30
x3tc

Problem z USB (Off topic)

Post by DRACOOL » Wed, 5. Oct 05, 09:30

Witam wszystkich.
Mam taki mały problemik z komputerem...
Otóż, od pewnego czasu niezależnie od tego co podepnę do komputera przez USB występuje zjawisko zacinania się komputera, tzn sprzęt wyraźnie zwalmia (chyba nie muszę mówic jaki to ma wpływ np na latanie w X2)
Najlepiej widać to podczas oglądania filmów, ponieważ występuje zjawisko "rozjeżdżania się wizji i fonii.
Myślałem że problem dotyczy kodeków, ale po odłączeniu sprzętu od USB problem zanika(np stacja dokująca telefonu, port IRDA, czy właśnie JOY).
Jak już pisałem mam możliwość podpięcia dodatkowech USB z obudowy, tyle że na płycie są gniazda, a z usb wystają pojedyńcze kabelki z takimi "cósiami" na końcach.:lol:
moja konfiguracja:
windows XP
P III 750 (przekręcony na 833)
płyta P6VAM ECS (o ile pamiętam)
378 MB SDRAM
GF 4MX 440 :cry:
I nie wiem co mam jeszcze napisać :roll:
EDIT:
Oczywiście reinstalka windy nic nie zmieniła :cry:
X3, ponad 40 "baniek" na koncie i 15 x M3 ,15 universe traderów, 4xM6,1x TL 5xM7,troche zdobycznego śmiecia, ok 20 szpiegowskich m5 w różnych stoczniach, osiadłem w Rhy's Desire, zbieram na M2
[ external image ]

User avatar
BQB
Posts: 1979
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x2

Post by BQB » Wed, 5. Oct 05, 10:01

Ehh Via, tego się spodziewałem. Więc najpierw go "odkręć" do nominalnych parametrów, potem uruchom program prime95 z testem torture (na domyślnych ustawieniach):
http://mersenne.org/gimps/p95v2414.exe na conajmiej 3 godziny. Jeśli nie będzie żadnych błędów, to wtedy ściągnij sterowniki do chipsetu i USB które są tu:
http://www.viaarena.com/default.aspx?PageID=2&OSID=1
Jak już zainstalujesz, to sprawdź czy się dalej tak dzieje. Jeśli nie, to znów podkręć i uruchom prime95 na conajmiej 3 godziny. Jeśli będzie bez błędów, to powinno być OK. Jeśli natomiast po zaktualizowaniu sterowników będzie nadal problem, to musisz ściągnąć nowszy bios. A wogóle jaką masz wersję płyty 1.0 czy 3.0?

User avatar
DRACOOL
Posts: 611
Joined: Tue, 5. Apr 05, 17:30
x3tc

Post by DRACOOL » Wed, 5. Oct 05, 11:40

A wogóle jaką masz wersję płyty 1.0 czy 3.0?
Sprawdze w domu, o ilę będe wiedział gdzie mogę coś takiego sprawdzić :)
Pozdro :D
X3, ponad 40 "baniek" na koncie i 15 x M3 ,15 universe traderów, 4xM6,1x TL 5xM7,troche zdobycznego śmiecia, ok 20 szpiegowskich m5 w różnych stoczniach, osiadłem w Rhy's Desire, zbieram na M2
[ external image ]

User avatar
BQB
Posts: 1979
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x2

Post by BQB » Wed, 5. Oct 05, 12:13

Bezpośrednio wzrokiem na płycie głównej - będzie pisało rev 1.0 albo rev 3.0 :P

User avatar
DRACOOL
Posts: 611
Joined: Tue, 5. Apr 05, 17:30
x3tc

Post by DRACOOL » Wed, 5. Oct 05, 20:59

No cóż, programik zapuściłem, nie żebtm cokolwiek z niego rozumiał,ale...
jak pan doktor każe.
w kwestii owej wersji płyty, to chyba nie mogę znaleść.
dysponujw wszakże przeróżnymi numerami ponieważ posiadam zarówno pudełko jak i manual.
Ale jak mówiłem na płycie wersji nie znalazłem..
za to w biosie znalazłem "różne takie opcję" do pamiątek, ale nie wiem jak to ugryźć 8)
X3, ponad 40 "baniek" na koncie i 15 x M3 ,15 universe traderów, 4xM6,1x TL 5xM7,troche zdobycznego śmiecia, ok 20 szpiegowskich m5 w różnych stoczniach, osiadłem w Rhy's Desire, zbieram na M2
[ external image ]

User avatar
BQB
Posts: 1979
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x2

Post by BQB » Wed, 5. Oct 05, 21:47

Programik w trybie torture w tej 3 pozycji domyślnej maksymalnie obciąża procesor pamięć i chipset. Poprostu liczy liczbę pi kilka razy i porównuje wyniki, czy wynik się zgadza. Jeśli po conajmiej 3 godzinach będzie OK, to znaczy, że błędów nie ma i komputer jest w pełni stabilny. Do sprawdzenia procesora i koprocesora służą inne opcje. Poszukaj manuala na www. jeśli nie znajdziesz, to jeśli byś dał radę poskanować i wysłać mi to na e-mail - było by fajnie - wtedy będę wiedział co oferuje twoja płyta. Gdzieś na forum podawałem linka do programiku, który zczytuje zawartość biosu - mogło to by mi bardziej pomóc w znalezieniu tej płyty na stronach www producenta.

User avatar
DRACOOL
Posts: 611
Joined: Tue, 5. Apr 05, 17:30
x3tc

Post by DRACOOL » Sat, 8. Oct 05, 20:29

Bezpośrednio wzrokiem na płycie głównej - będzie pisało rev 1.0 albo rev 3.0 Razz
wreszcie sk...byka znalazłem...niestety(?) rev 1.0...
spróbuje poinstalować brakujące sterowniki...
X3, ponad 40 "baniek" na koncie i 15 x M3 ,15 universe traderów, 4xM6,1x TL 5xM7,troche zdobycznego śmiecia, ok 20 szpiegowskich m5 w różnych stoczniach, osiadłem w Rhy's Desire, zbieram na M2
[ external image ]

User avatar
BQB
Posts: 1979
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x2

Post by BQB » Sat, 8. Oct 05, 20:47

To dobrze, bo tylko do rev 1.0 są nowsze biosy. Robiłeś kiedyś update biosu? Masz UPSa? Najpierw wgraj nowsze sterowniki.

User avatar
DRACOOL
Posts: 611
Joined: Tue, 5. Apr 05, 17:30
x3tc

Post by DRACOOL » Sat, 8. Oct 05, 21:33

nie, nigdy tego nie robiłem, ale w pracy mam kogoś kto to robi, i mamy ups-y, więc zaniosętam.
niestety z cd - kiem do płyty głównej nie wygram, ponieważ chyba nie chce nic zainstalować z powodu zainstalowanego XP, a cd działa tylko do windows2000, czyli tekst w stylu: your OS can not support auto instalation funktion. now start to browse this cd by manual mode.
I W TYM MOMENCIE JA WYMIĘKAM.
tak, że raczej zawioze sprzęt i się poprzymilam... :( .
mógłbym spróbować instalować te sterowniki do VIA, ale widziałem tam "spory wybór", wię nie wiem, czy to chodzi o te "retro"czy jakoś tak, czy o inne....
Ale sądze,m że raczej o te retro :D
X3, ponad 40 "baniek" na koncie i 15 x M3 ,15 universe traderów, 4xM6,1x TL 5xM7,troche zdobycznego śmiecia, ok 20 szpiegowskich m5 w różnych stoczniach, osiadłem w Rhy's Desire, zbieram na M2
[ external image ]

User avatar
BQB
Posts: 1979
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x2

Post by BQB » Sun, 9. Oct 05, 01:47

To niech w pracy zrobi Ci update biosu. Bios jest tu: http://www.ecs.com.tw/ECSWeb/Downloads/ ... 45&LanID=0
Niech to będzie tan oznaczony literką f. Pamiętaj, żeby po update biosu wejść do biosu i zrobić load bios default - jest to ważne, zapisać, potem znów wejść i ustawić po swojemu i zapisać.
Sterowniki do chipsetu weź te: http://downloads.viaarena.com/drivers/4 ... _v456v.zip
Jak to nie pomoże, to jeszcze spróbój to: http://downloads.viaarena.com/drivers/o ... bf_110.zip
A jakbyś miał problemy, to wgraj sterowniki z tej strony: http://www.ecs.com.tw/ECSWeb/Downloads/ ... 45&LanID=0

User avatar
DRACOOL
Posts: 611
Joined: Tue, 5. Apr 05, 17:30
x3tc

Post by DRACOOL » Fri, 14. Oct 05, 08:39

Ok, dzięki za pomoc przy rozwiązywaniu mojego problemu.
Po zmianie biosu i chipsetu wszystko zaczęło funkcjonować jak należy :D
Bez kolegi BQB byłoby raczej ciężko..
Pozdrawiam...
X3, ponad 40 "baniek" na koncie i 15 x M3 ,15 universe traderów, 4xM6,1x TL 5xM7,troche zdobycznego śmiecia, ok 20 szpiegowskich m5 w różnych stoczniach, osiadłem w Rhy's Desire, zbieram na M2
[ external image ]

User avatar
BQB
Posts: 1979
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x2

Post by BQB » Fri, 14. Oct 05, 08:45

Zmieniłeś chipset ?!? :o

User avatar
DRACOOL
Posts: 611
Joined: Tue, 5. Apr 05, 17:30
x3tc

Post by DRACOOL » Fri, 14. Oct 05, 08:47

Sorry...
chodziło mi raczej o sterowniki :lol:
Tak to jest jak się próbuje wypowiedzieć laik :lol:
X3, ponad 40 "baniek" na koncie i 15 x M3 ,15 universe traderów, 4xM6,1x TL 5xM7,troche zdobycznego śmiecia, ok 20 szpiegowskich m5 w różnych stoczniach, osiadłem w Rhy's Desire, zbieram na M2
[ external image ]

Return to “Polskie / Polish Off Topic”