Na dwa monitory :)

Dyskusja na tematy nie powiązane z x-grami

Moderators: Alan Phipps, Moderatorzy polskiego forum

Czy grałeś już w X2 na dwóch monitorach?

TAK - jest SUPER!
1
4%
TAK - nie bawi mnie to.
0
No votes
NIE - nie próbowałem jeszcze.
9
35%
NIE - nie mam takiej możliwości.
16
62%
 
Total votes: 26

User avatar
Kerrick
Posts: 348
Joined: Fri, 30. Jul 04, 22:37
x2

Na dwa monitory :)

Post by Kerrick » Sat, 15. Oct 05, 12:43

Witanko

Chcialbym sie z wami podzielic moimi doswiadczeniami w grze w X2 na dwoch monitorach. Mysle ze sporo z was nie wie lub nie pamieta, ze nasza ulubiona gra obsluguje taka mozliwosc.
Ostatnio zakupilem tanio nowy telewizor 32" Thomsona i poprzez kabelek S-Video podlaczylem go do komputera jako drugi ekran. W kompuerku mam karte Gainwarda GF 6600. Karta pozwala kontrolowac dwa monitory na trzy sposoby:
1. Dual view - dwa niezalezne monitory - wiekszy pulpit
2. Span - monitory polaczone w jeden - pulpit rozciagniety na oba
3. Clone - na obu to samo

Ustawilem na Span i odpalilem X2 w rozdzielczosci 2048x768. Gierka odpalila sie dziwnie bo rozciagnieta na dwa monitory. Gdy zaciagnalem save'a pulpit statku byl podzielony na dwa monitory - pol na 1 i pol na 2. Jednak szybko znalazlem opcje ustawien monitorow 1-1 lub 1-4. Ustawilem na 1-4 i natychmiast poczulem sie jak prawdziwy dowodca lotniskowca :) Od tej pory na monitorze mialem ekran glowny, a na TV cztery dodatkowe obrazy dowolnie wybranych obiektow. Ludzie to jest po prostu miod :) Gra nabrala nowego wymiaru :) w kazdym tego slowa znaczeniu.. Ustawilem sobie widoki na cztery wiezyczki w statku; podczas bitwy dokladnie widzialem co dzieje sie z kazdej strony statku. Podczas ataku lotniskowcem moglem obserwowac bez przerwy cztery niezalezne grupy mysliwcow w walce. Jest to niesamowita frajda gdy moge bez skrepowania ogladac wydarzenia jednoczesnie w pieciu miejscach. Jesli chodzi o wydajnosc to niestety troche spada. Gra na dwoch monitorach wymaga lepszego sprzetu. W normalnej rozgrywce nie zauwazylem znacznego spadku wydajnosci ale podczas inwazji xenonskiej czy podczas wiekszej bitwy zaczynaja sie spore skoki. Jednak w razie potrzeby mozna szybko wylaczyc dodatkowe obrazy i dokonczyc bitwe.

Ciekaw jestem czy ktos ma podobne doswiadczenia i czy chce sie nimi podzielic. Tym wszystkim, ktorzy maja mozliwosc podlaczenia dodatkowego monitora czy telewizora, radze by sprobowali bo warto...
Last edited by Kerrick on Mon, 17. Oct 05, 13:23, edited 1 time in total.

User avatar
Stalovy
Posts: 2331
Joined: Fri, 9. Jul 04, 08:13
x2

Post by Stalovy » Mon, 17. Oct 05, 11:06

Huuu...! Brzmi nieźle... :o
سمَـَّوُوُحخ ̷̴̐خ ̷̴̐خ ̷̴̐خ امارتيخ ̷̴̐خ

User avatar
Marcybiskup
Posts: 1372
Joined: Fri, 31. Oct 03, 10:56
x3ap

Post by Marcybiskup » Mon, 17. Oct 05, 13:56

O zesz ty... nawet nie pomyslalem, ze mozna podlaczyc telewizor do kompa zamiast drugiego monitora. Brzmi swietnie, ale sprobuje dopiero, gdy wymienie karte i RAM ;)

User avatar
Rasalom
Posts: 94
Joined: Tue, 12. Oct 04, 15:04
x2

Post by Rasalom » Mon, 17. Oct 05, 14:17

O w morde!!
Ja właśnie niedawno kabelek sobie zrobiłem coby filmy oglądać na TV. Hmmm... Ciekawe co na to moja luba powie :)

Sprawdzę jak tylko dojadę do dom :))
Please cross your legs, I have only one nail left...

User avatar
Stalovy
Posts: 2331
Joined: Fri, 9. Jul 04, 08:13
x2

Post by Stalovy » Mon, 24. Oct 05, 09:55

Kerrick, a jaką masz konfigurację sprzętową? Jak włączyłem dodatkowe widoki (na jednym monitorze - na razie nie podłączałem TV), to już dwa dodatkowe okienka skutecznie spowolniły mi akcję.

Gram w MMWM, mój komp to: CPU Athlon 1700+ podkręcony do poziomu około 2000+ - 2200 + (1850 MHz), Radeon 9700 Pro 128 MB, 512 MR ramu.
سمَـَّوُوُحخ ̷̴̐خ ̷̴̐خ ̷̴̐خ امارتيخ ̷̴̐خ

User avatar
Kerrick
Posts: 348
Joined: Fri, 30. Jul 04, 22:37
x2

Post by Kerrick » Mon, 24. Oct 05, 17:53

No coz, jak pisalem, zabawa taka wymaga lepszego sprzetu... Jednak na twoim sprzecie nie powinno byc bardzo zle, ale ja gram bez modow...

r--x
Posts: 15
Joined: Tue, 25. Oct 05, 12:21
x3tc

Post by r--x » Fri, 28. Oct 05, 08:21

Na ATI się nie da! :-( Bo nie ma trybu span...
Jak do tej pory nie udało mi się znaleźć w sieci żadnego rozwiązania...

User avatar
Stalovy
Posts: 2331
Joined: Fri, 9. Jul 04, 08:13
x2

Post by Stalovy » Fri, 28. Oct 05, 11:16

Uuu... nie bez kozery na początku gry wita nas logo nVidii... :cry:
سمَـَّوُوُحخ ̷̴̐خ ̷̴̐خ ̷̴̐خ امارتيخ ̷̴̐خ

Return to “Polskie / Polish Off Topic”