The Elder Scrolls V: Skyrim

Dyskusja na tematy nie powiązane z x-grami

Moderators: Alan Phipps, Moderatorzy polskiego forum

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Tue, 20. Dec 11, 15:16

Lokacje dwemerskie są fantastyczne, już pobyt w ich ruinach w Markarcie robi wrażenie, a dzikie lokacje czasami, jak w Twoim przypadku Sorkvild, wgniatają w fotel. Czasem są one tak barwne i wybajerzone graficznie, że karta (przynajmniej u mnie) ledwie dyszy, mimo że na powierzchni spokojnie daje radę ;). Lochy w Skyrim to prawdziwe mistrzostwo...

Ergo: po ilu realnych godzinach gry masz takie statystyki? Próbowałeś atakować jakieś miasto? :roll:
Też łażę z dwoma łukami, powoli nabijam zdolności skradania, łucznictwa i kowalstwa. I ciągle mam wrażenie niedostatku perków do przydziału :). Jeden łuk (póki co ebonowy) do ubijania, drugi (krasnoludzki) do łapania dusz. Przy czym ciekawe po co przy zaklinaniu łapki dusz na łuk jest dostępny suwak ładunków/czasu - po trafieniu strzałą śmierć następuje w 1 sek., więc więcej sekund (a mniej ładunków) jakoś nie ma sensu .

Btw. próbowaliście zabić z zaskoczenia Ulfrica w jego siedzibie, korzystając z jakichś trików? Czy gra nie pozwoli ubić tej postaci, kluczowej dla questu?
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

User avatar
klarix
Moderator (Polski)
Moderator (Polski)
Posts: 672
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by klarix » Tue, 20. Dec 11, 19:03

Sorkvild wrote:To co zobaczylem to cos niesamowitego, Olbrzymie podziemne hale, w srodku wielkie wodospady, zmurszale dwemerskie mury i wielkie fosforyzujace grzyby.
Ta olbrzymia podziemna okolica nazywa się po angielsku Blackreach. I nic to tajemniczego, bo każdy, kto gra main quest, to musi tam iść i cały ten obszar przejść.
Ciekawe rzeczy tam można wykopać. Także spotkanie z Sinderion'em czeka (ten ze Skingrad'u).
A w samym sercu tego obszaru, w dwemerowskim mieście, można znaleźć bardzo ciekawy i nieoczekiwany easter egg. Ciekawe, czy ktoś z Was znajdzie bez googlowania :wink:

klarix [ external image ]

User avatar
ergo
Posts: 1109
Joined: Fri, 26. Mar 04, 11:44
x3tc

Post by ergo » Tue, 20. Dec 11, 19:26

Sauron11 wrote: Ergo: po ilu realnych godzinach gry masz takie statystyki? Próbowałeś atakować jakieś miasto? :roll:
Prawdę mówiąc nie wiem, gram średnio po 2-3h dziennie wieczorem ( kiedy moja córka pójdzie już spać :) ) + trochę więcej w weekendy. Nie wiem jak sprawdzić długość gry na playstation - ale na oko będzie chyba ze 100h gry.
Jak na razie pchnąłem trochę główny quest , zrobiłem prawie całą ścieżkę dla gildii złodziei oraz dla mrocznego bractwa , całą dla companionów, + trochę pobocznych.
Atakować miasto - nie, na razie nie próbowałem :) Chociaż czuję że jeśli przyłączę się do imperium albo do lokalnych (jeszcze nie zdecydowałem) to będzie sporo questów związanych z odbijaniem lub obroną miast
:roll:

Po namyśle, chyba przyłączę się do nordów , ponieważ
Spoiler
Show
imperator w mojej grze i tak poszedł już "do piachu" w skutek głównego questu dla mrocznego bractwa
PS: Nie wiem czy wiecie, że można kupić sobie dom, a wykonując ścieżku dla różnych organizacji można też stanąć na ich czele. Mnie wczoraj udało się stanąć na czele mrocznego bractwa, i tu ciekawostka - można tą siedzibę upgrejdować o bannery, wyposażenie itp, oraz - w przypadku mrocznego bractwa - o salę tortur.
Stwierdziłem że kupię, a co tam, parę tysięcy w tą czy w tą, - jakież było moje zdziwienie , kiedy podczas następnej wizyty zobaczyłem w moim lochu nie tylko wypasioną salę tortur z dybami, żelazem itp, ale tez ... grupę nieszczęśników przykutych do ścian !! :shock:

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Tue, 20. Dec 11, 20:08

Wow, fajne klimaty :). A można tych przykutych uwolnić? Głupio bym się czuł, grając dobrą postacią, mieć legion niewolników w piwnicy ;).

Długość gry, pod ESC -> statystyki, nie masz tam może ilości godzin? Bo PS raczej nie jest podłączone pod Steam? :oops:
Ale jeśli masz tak wyrobioną postać, to sądzę, że masz grubo ponad 100 godzin gry. Ja mam w sumie 73 godziny i jak pisałem, sporo niższe statystyki...
Ja głównego wątku prawie nie ruszyłem, bo co i rusz odciągają mnie od niego zadania poboczne, mam ich już kilkadziesiąt otwartych na liście i codziennie wchodzą nowe (nikomu nie odmawiam), póki co nawet podczas przystępowania do legionu cesarskiego wpadły ze dwa poboczne, na których od razu się skupiłem. Jakoś nie mam siły pokończyć otwartych, wolę coraz to nowe przyjmować, trochę pociągnąć i kolejne ;).
Mnie tam cały ten Ulfric od początku, jeszcze na wozie w intro, wkurzał, więc zdecydowałem przyłączyć się do Legionu. Ale dłuuugo się namyślałem, bo w końcu to Imperialni chcieli nas stracić bez żadnego powodu :twisted: .
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

User avatar
ergo
Posts: 1109
Joined: Fri, 26. Mar 04, 11:44
x3tc

Post by ergo » Tue, 20. Dec 11, 21:04

Ja wybieram raczej stronę nordów, a to głównie dlatego że:
a) właśnie chcieli mnie ściąć na początku
b) pierwsza scena jaką zobaczyłem po odwiedzeniu Solitude była egzekucja
c) gram jako Khajiit i mam wrażenie że imperialni gorzej mnie traktowali w rozmowach z uwagi na pochodzenie.

Generalnie gram postacią która jest mroczna, neutralna skręcająca może nawet w złą, kieruje się własnym interesem i nie wahająca się usuwać wszelkich przeszkód na swojej drodze :twisted: - po prostu to lepiej pasuje mi do lekko-zbrojnego złodzieja/zabójcy. Jakiś czas temu czytałem trylogię Brent'a Weeks'a i długo szukałem gry w której mógłbym wczuć się w klimaty siepacza w stylu Durzo Blint'a (polecam, trylogia Nocnego Anioła ;) )

Następną postać którą chciałem zagrać, planuję zbudować albo jako palladyna - ciężka zbroja , dwuręczna broń i magia ochronna, albo jako inkwizytora - wtedy dołączę do imperium i wszystkie złodziejskie i mordercze gildie spłoną w świętym ogniu :twisted: :wink: :wink: :wink:

User avatar
LizardCor
Posts: 256
Joined: Sat, 19. Mar 11, 02:57
x3tc

Post by LizardCor » Wed, 21. Dec 11, 22:05

Czy wiadomo wam o jakiejś nowej łatce(patchu) do The Elder Scrolls V: Skyrim? pytam, ponieważ dzisiaj rano STEAM coś pobrało do mojego Skyrima. Wiem, że tak zazwyczaj robi, jak wyjdzie jakiś patch DFlatego właśnie pytam

bufi
Posts: 1347
Joined: Wed, 3. Dec 03, 23:49
x4

Post by bufi » Thu, 22. Dec 11, 06:42


Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Fri, 23. Dec 11, 23:00

Moja aktualna wersja gry to 1.3.10.0.
Miałem już 1.3, a potem w dziwny sposób była redukcja do 1.2.coś tam (zupełnie jakby coś się samo odinstalowało), a po jakimś czasie znów 1.3, tak jak teraz. Mam wrażenie, że Steam pod względem aktualizacji nie zapewnia całkowitej przejrzystości.


Czy ktoś wie co daje Dar Miłosierdzia (moment, w którym obdarowujemy kogoś 1 septimem)?
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

User avatar
Sorkvild
Posts: 3432
Joined: Thu, 8. Jun 06, 14:07
x3tc

Post by Sorkvild » Sat, 24. Dec 11, 10:08

http://www.uesp.net/wiki/Skyrim:Blessings

Na dole - Gift of Charity.

Ps. ale zes zapostowal o samej polnocy hehe
Elite Dangerous| I survived the Dragon Incident ... then I took an arrow to the knee
We want the Boron back!

User avatar
LizardCor
Posts: 256
Joined: Sat, 19. Mar 11, 02:57
x3tc

Post by LizardCor » Sat, 24. Dec 11, 11:01

Sorkvild, a ty używasz tej modyfikacji, która wyłącza kompas ?

Wygląda ciekawie i zastanawiam się, czy czasem tego nie zastosować.

http://www.youtube.com/watch?v=Yoo7-Wl9OTY

Pytam, bo ten kompas dobija mnie. Widzę wrogów, gdzie nie powinienem. Przez to gra jest łatwiejsza.

Edit:
Ja ciągle czekam na skrypty dzięki którym jesteśmy głodni, spragnieni, musimy spać i kilka innych urealniających grę :)

User avatar
Sorkvild
Posts: 3432
Joined: Thu, 8. Jun 06, 14:07
x3tc

Post by Sorkvild » Sat, 24. Dec 11, 11:25

LizardCor wrote:Sorkvild, a ty używasz tej modyfikacji, która wyłącza kompas ?

Wygląda ciekawie i zastanawiam się, czy czasem tego nie zastosować.

http://www.youtube.com/watch?v=Yoo7-Wl9OTY

Pytam, bo ten kompas dobija mnie. Widzę wrogów, gdzie nie powinienem. Przez to gra jest łatwiejsza.

Edit:
Ja ciągle czekam na skrypty dzięki którym jesteśmy głodni, spragnieni, musimy spać i kilka innych urealniających grę :)
Uuu ciekawe, obczaje to.

Osobiscie to zmniejszylem widocznosc hud'a to prawie minimum. Do ustawienia w opcjach gry. Skutecznie ogranicza przez to widocznosc kompasu
Elite Dangerous| I survived the Dragon Incident ... then I took an arrow to the knee
We want the Boron back!

User avatar
LizardCor
Posts: 256
Joined: Sat, 19. Mar 11, 02:57
x3tc

Post by LizardCor » Sat, 24. Dec 11, 14:30

Jeżeli chodzi o modyfikacje, to wcześniej używałem modu QD Inventory ponieważ sądziłem, że jest zdecydowanie lepszy od zwykłego menu, jakie ofiarowali nam twórcy gry. Aczkolwiek dzisiaj przeglądając inne modyfikacje dochodzę do wniosku, że jest jeszcze lepsza modyfikacja, która de facto cieszy się naprawdę dużą popularnością. Mod nazywa się SkyUI
Inwentarz jest jeszcze bardziej przejrzysty, który na dodatek ma sporo innowacji, jak zmiana czcionki i zróżnicowanych wyglądów ikon.

Pozdrawiam i zachęcam to testowania, bo warto.

User avatar
Sorkvild
Posts: 3432
Joined: Thu, 8. Jun 06, 14:07
x3tc

Post by Sorkvild » Sat, 24. Dec 11, 22:02

SkyUi wyglada naprawde rewelacyjnie, wreszcie cos co pozwoli uporządkować ten mętlik w inwentarzu
Elite Dangerous| I survived the Dragon Incident ... then I took an arrow to the knee
We want the Boron back!

User avatar
LizardCor
Posts: 256
Joined: Sat, 19. Mar 11, 02:57
x3tc

Post by LizardCor » Sun, 25. Dec 11, 05:18

Nie wiem, czy wiadomo wam o takiej grze jak Dead Island? Ale gra jest bardzo zbliżona do Fallout3. Akcja gry toczy się na egzotycznej wyspie, gdzie musimy zabijać sforę przeróżnych zombi.
Ktoś może powiedzieć; po co piszę o grze Dead Island, skoro wątek poświęcony jest The Elder Scrolls V: Skyrim ?
Tak więc, jak wspomniałem wcześniej, gra Dead Island jest bardzo podobna do Fallout 3. W grze podobnie rozwijamy zdolności swojej postaci, chodzimy po różnych, prześlicznie stworzonych lokalizacjach (nigdy nie widziałem tak pięknie zrobionej gry). Co ciekawsze, gra została stworzona przez polską firmę Techland, która wcale nie odstaje z tyłu od firm z zachodu.
Oczywiście rozwój postaci nie jest tak rozwinięty jak w Obku, czy Fallout, ale znacznie zbliżony. Natomiast gra ma jedną bardzo wielką zaletę, a mianowicie opcję co-operative. Czyli gra w sieci, gdzie możemy stworzyć maksymalnie o ile dobrze pamietam czteroosobową grupę, gdzie wraz z kolegami można maszerować i tępić zastępy wygłodniałych i rządnych krwi zombi.
Przedstawiłbym kilka fotek i wstawek filmowych, ale gra dostępna jest od lat 18+. Słyszałem nawet, że gra Dead Islan została zakazana nawet w niektórych państwach. Natomiast forum Egosoftu jest dostępne, o ile się nie mylę od lat 12. Tak więc jeżeli ktoś ma 18 lat, niech sam przejrzy materiały w internecie poświęcone Dead Island.

Generalnie rzecz ujmując - gra wyszła dobre 7 miesięcy przed wydaniem The Elder Scrolls V: Skyrim. Tak więc moje pytanie brzmi następująco.
Skoro Dead Island opiera się na podobnej schematyce i silniku jak Fallot 3, czy TesV, to była szansa dla Bethesdy by udostępnić nam, fanom TESaV rozgrywkę w opcji Co-opa ?
Uważam, że Bethesda Game Studio wydałoby wtedy, najlepszą grę, która bezapelacyjnie otrzymała by status Game Of The Year.
Wyobraźcie tylko sobie, jak przyjemnie było by zagrać razem w takiego co-opa :D. Ehhhh, pomarzyć, ludzka rzecz ;)

Pozdrawiam.

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Sun, 25. Dec 11, 22:52

Myślę, że Skyrim dostanie status GOTY i bez co-copa :roll: .
A co do Dead Island, to przecież tylko bardzo krwawa rzeźnia w pięknej krainie, nawet dla osiemnastolatków jest imo zbyt dosłowna...
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

User avatar
Sorkvild
Posts: 3432
Joined: Thu, 8. Jun 06, 14:07
x3tc

Post by Sorkvild » Mon, 26. Dec 11, 11:18

[ external image ][ external image ][ external image ]
[ external image ][ external image ]



Odkrylem ciekawa lokacje, Sanktuarium Eldergleam. Nieopodal grupa ludzi zazywa kapieli w goracych zrodlach :)
Elite Dangerous| I survived the Dragon Incident ... then I took an arrow to the knee
We want the Boron back!

User avatar
LizardCor
Posts: 256
Joined: Sat, 19. Mar 11, 02:57
x3tc

Post by LizardCor » Mon, 26. Dec 11, 13:43

Sorkvild wrote: Odkrylem ciekawa lokacje, Sanktuarium Eldergleam. Nieopodal grupa ludzi zazywa kapieli w goracych zrodlach :)
A tak, byłem tam :) Też się zdziwiłem, jak ich zobaczyłem :)

Ja natomiast, znalazłem wspaniałe modyfikacje, które świetnie polepszają grafikę. Co dziwniejsze, po zainstalowaniu danych modyfikacji mój PC wcale tego nie odczuł.

Co do tych modyfikacji to:

Enhanced Night Skyrim - Użyłem tylko High Stars, bez Color Galaxy.
Modyfikacja sprawia, że niebo nocą w Skyrim wygląda naprawdę przepięknie.

Improved NPC Clothing - High Res - Dzięki tej modyfikacji mamy ulepszony wyglad ubrań noszonych przez NPC. Dostępne sądwie wersje; Czysta - cukierkowa i lekko pobrudzona. Zalecam tą drugą ;)

RWT Realistic Water Textures - Ulepszone tekstury wody. Od teraz przemierzając Skyrim rzeki, oceany, wodospady a nawet kałuże, w których odbijają się krople deszczu wyglądają realnie.

Skyrim Flora Overhaul Wszechobecna flora wyglądaja naprawdę imponująco. Po uruchomieniu gry, byłem naprawdę.... Zresztą sprawdźcie sami.

Serious HD Retexture Landscape Skyrim Grunt po którym stąpamy wyglada tak pięknie i realnie, że trudno uwierzyć, że to gra.

Jeżeli chodzi o tekstury NPC i naszego bohatera lub bohaterki to twórcy gry dali ciała na całej lini. Osobiście uważam, że już w Oblivione postacie wyglądały lepiej.

W każdym razie osoby, które nie są zadowolone z tekstur, załączam linki, które poprawią ich wygląd.

High Res Face Maps for Men by Geonox - Tekstury polepszające wygląd twarzy mężczyzn

Better Females by Bella - Tekstury polepszające wygląd twarzy kobiet.

Coverwomen - Ja generalnie tego nie uzywałem, więc nie wiem jak to działa. Ale osobiście uwazam, że warto to sprawdzić. Błyszczyki na usta i oczy, dla kobiet oczywiście ;)

Modyfikacje, których nie testowałem, bo dzisiaj je dopiero wyszukałem. Byłoby miło gdyby ktoś pokusił się o przetestowanie i podzielił się wrażeniami.

Highres 2048x Glass armor and weapons retex by Devalinor Zaiste pięknie wyglądająca paczka wysokiej jakości zbroi.

Enhanced Blood Textures O wiele bardziej realistyczna krew.

HighRes Roads Polepszone tekstury dróg. Wyglada całkiem obiecująco.

Tobes Highres Textures Półki, stoły a nawet wiszace zwierzęta wyglądają tysiąckroć lepiej niż te, które stworzyli twórcy gry.

HD High Resolution Books Tekstury zdecydowanie poprawiające wygląd książek. Jedynie nie do końca jestem przekonany co do czcionki. Jak dla mnie to za dobrze wygląda. Wyblakłe strony książek mają swój urok. No ale mogę się mylić.

High resolution Werewolf Nie dane mi było spotkać wilkołaka. Nawet nie wiedziałem o ich istnieniu w grze :D W każdym tazie ta paczuszka wygląda naprawdę ciekawie :D Aż prosi się mieć takiego "zwierzaczka", oczywiście jako towarzysza ;)

AOF Believable Hair -Female and Male Paczka zawiera różne style fryzur, dla kobiet jak i mężczyzn.

Realistic Lighting Ocencie sami, ponieważ trudno mi jest cokolwiek na ten temat powiedzieć.

Na koniec zostawiam modyfikację TESV Acceleration Layer , która może ucieszyć osoby ze słabszym sprzętem. Po zainstalowaniu zawartości paczki nie widać znaczących zmian w grafice(przynajmniej ja nie widzę tego na screenach) Mimo to wydajność zdecydowanie wzrasta. Widać to po FPS-ach.

To byłoby na tyle. Mam nadzieję, że każdy znajdzie tu coś dla siebie.
Pozdrawiam.

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Tue, 27. Dec 11, 11:06

Fajny zestaw podręcznych modów :).
Jakbym miał instalować, to zacząłbym chyba od ulepszenia jakości gruntów. Tylko czy aby cieszyć się nową jakością wymagane jest ustawienie standardowej grafiki na full? Jeśli ustawienia będą na średnie, czy taki mod coś poprawi?

Btw. mam problem z questem dla Ostrzy, może ktoś podpowie:
Spoiler
Show
po zabiciu odrodzonego smoka i powrocie do kryjówki, dostaję info, że chyba w Szczurzych Norach w Pękninie ukrywa się człowiek wiedzący wiele o smokach, którego trzeba odnaleźć, wcześniej jednak trzeba chyba porozmawiać z jakimś Brynjolfem lub przeczesać Pękninę. Problem w tym, że z listy questów jakoś zniknął mi ten quest dla Ostrzy i nie mogę użyć strzałki nakierowującej, pamiętam tylko, co mi powiedziała "ostatnia z Ostrzy". Odnalazłem owego człowieka w norach ale za Chiny ludowe nie chce mi otworzyć drzwi do swej celi, nie podaje też żadnej wskazówki :( .
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

User avatar
klarix
Moderator (Polski)
Moderator (Polski)
Posts: 672
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by klarix » Tue, 27. Dec 11, 13:30

Pamiętaj o "30. Frost Fall".

klarix [ external image ]

User avatar
ergo
Posts: 1109
Joined: Fri, 26. Mar 04, 11:44
x3tc

Post by ergo » Tue, 27. Dec 11, 17:36

Sauron,
Spoiler
Show
Ten gość jest jednym z członków gildii złodziei w Riften, w zasadzie kluczowym, on zwykle w ciągu dnia jest na tym ryneczku i podkrada ze straganów :) , on też rozpoczyna quest wstąpienia do gildii.
Po przystąpieniu do stowarzyszenia złodziei będzie znajdował się w "cysternie" , w jednej z 2 głównych sal gildii.
Na pewno żyje, ponieważ z tego co wiem, to jest jedna z nieśmiertelnych i kluczowych postaci w skyrim.

Return to “Polskie / Polish Off Topic”